Nederland Wereldwijd

Consulaire tarieven in de Verenigde Staten

Op de tarieflijst vindt u de prijzen van consulaire diensten. Bijvoorbeeld een paspoort, ID-kaart of een consulaire verklaring.

Bij de Nederlandse ambassade en consulaten-generaal in de Verenigde Staten dient u te betalen met een credit card (VISA of Mastercard). 

Als u een schriftelijke aanvraag indient voor bijvoorbeeld een consulaire verklaring, dan kunt u een zogenaamde 'money order' in naam van 'Embassy of the Netherlands' meesturen met uw aanvraag.

Tarieven vanaf 1 november 2022

Paspoort en identiteitskaartEURUSD
Paspoort meerderjarige144,60145,00
Paspoort minderjarige126,10126,00
Zakenpaspoort144,60145,00
Zakenpaspoort minderjarige126,10126,00
ID-kaart meerderjarige143,45144,00
ID-kaart minderjarige110,15110,00
Laissez-passer of noodpaspoort  51,5551,00

Toeslag aanvraag paspoort of ID-kaart op andere locatie*

23,0023,00

* Aanvraag op locatie waar normaal gesproken geen paspoort of ID-kaart aangevraagd kan worden. De toeslag geldt voor alle aanvragers.

Nederlandse nationaliteit krijgenEURUSD
Optieprocedure: enkelvoudig200,00201,00
Optieprocedure: gemeenschappelijk342,00344,00
Optieprocedure: medeopterende minderjarige22,0022,00
Naturalisatie: enkelvoudig, standaard945,00951,00
Naturalisatie: gemeenschappelijk, standaard1.206,001.214,00
Naturalisatie: enkelvoudig, verlaagd703,00707,00
Naturalisatie: gemeenschappelijk, verlaagd965,00971,00
Naturalisatie: meenaturaliserende minderjarige139,00139,00
Inburgeringsexamen (voor naturalisatie)350,00352,00

Consulaire documentenEURUSD
Consulaire verklaringen30,0030,00
Verklaring 'afschrift/kopie is conform origineel'26,2526,00

LegalisatiesEURUSD
Legalisatie handtekening Nederlander26,2526,00

VisaEURUSD
Schengenvisum kinderen tot 6 jaarGratisGratis
Schengenvisum kinderen 6 t/m 11 jaar40,0040,00
Schengenvisum normaal tarief80,0080,00
Schengenvisum laag tarief**35,0035,00
Caribisch visum kinderen tot 6 jaarGratisGratis
Caribisch visum kinderen 6 t/m 11 jaar40,0040,00
Caribisch visum80,0080,00
MVV (machtiging voorlopig verblijf) diverse tarieven, afhankelijk van verblijfsdoel----
** visumfacilitatie voor burgers van Armenië, Azerbeidzjan, Belarus (Wit-Rusland) en Kaapverdië

U kunt geen rechten ontlenen aan de hier genoemde bedragen. De bedragen kunnen op elk moment wijzigen.