NederlandWereldwijd

Consulaire tarieven in de Verenigde Staten

Op de tarieflijst vindt u de prijzen van consulaire diensten. Bijvoorbeeld een paspoort, ID-kaart of een consulaire verklaring.

Bij de Nederlandse ambassade en consulaten-generaal in de Verenigde Staten dient u te betalen met een creditcard. Dit kan met Visa of Mastercard.

Dient u een schriftelijke aanvraag in voor bijvoorbeeld een consulaire verklaring? Dan kunt u een zogenaamde ‘money order’ in naam van 'Embassy of the Netherlands' meesturen met uw aanvraag.

Tarieven vanaf 1 juni 2024

Paspoort en identiteitskaartEURUSD
Paspoort meerderjarige159,95174,00
Paspoort minderjarige139,40151,00
Zakenpaspoort159,95174,00
Zakenpaspoort minderjarige139,40151,00
ID-kaart meerderjarige158,65172,00
ID-kaart minderjarige121,80132,00
Laissez-passer of noodpaspoort  57,0062,00

Toeslag aanvraag paspoort of ID-kaart op andere locatie*

25,4027,00

* U betaalt deze toeslag als u op een tijdelijke locatie een paspoort of ID-kaart aanvraagt. De toeslag geldt voor alle aanvragers.

Nederlandse nationaliteit krijgenEURUSD
Optieprocedure: enkelvoudig217,00236,00
Optieprocedure: gemeenschappelijk370,00402,00
Optieprocedure: medeopterende minderjarige24,0026,00
Naturalisatie: enkelvoudig, standaard1.023,001.113,00
Naturalisatie: gemeenschappelijk, standaard1.305,001.420,00
Naturalisatie: enkelvoudig, verlaagd760,00826,00
Naturalisatie: gemeenschappelijk, verlaagd1.044,001.136,00
Naturalisatie: meenaturaliserende minderjarige151,00164,00
Inburgeringsexamen (voor naturalisatie)350,00380,00

Consulaire documentenEURUSD
Consulaire verklaringen30,0032,00
Verklaring 'afschrift/kopie is conform origineel'26,2528,00

LegalisatiesEURUSD
Legaliseren handtekening Nederlander26,2528,00

VisaEURUSD
Schengenvisum kinderen tot 6 jaarGratisGratis
Schengenvisum kinderen 6 t/m 11 jaar45,0043,00
Schengenvisum normaal tarief90,0087,00
Schengenvisum laag tarief**35,0038,00
Luchthaventransitvisum kinderen tot 6 jaarGratisGratis
Luchthaventransitvisum kinderen 6 t/m 11 jaar45,0043,00
Luchthaventransitvisum90,0087,00
Caribisch visum kinderen tot 6 jaarGratisGratis
Caribisch visum kinderen 6 t/m 11 jaar40,0043,00
Caribisch visum80,0087,00
MVV (machtiging voorlopig verblijf) diverse tarieven, afhankelijk van verblijfsdoel----
Inreisvisum kinderen tot 6 jaarGratisGratis
Inreisvisum kinderen 6 t/m 11 jaar40,0043,00
Inreisvisum80,0087,00
** visumfacilitatie voor burgers van Armenië, Azerbeidzjan, Belarus (Wit-Rusland) 

U kunt geen rechten ontlenen aan de hier genoemde bedragen. De bedragen kunnen op elk moment wijzigen.