Inschrijven bij de gemeente bij kort verblijf in Nederland
Gaat u binnen een periode van een half jaar niet langer dan 4 maanden in Nederland wonen? Dan kunt u zich inschrijven als niet-ingezetene in de Basisregistratie Personen (BRP). U staat dan in het Register voor Niet-Ingezetenen (RNI). De inschrijving doet u bij een gemeente met een loket voor niet-ingezetenen. Er zijn 19 gemeenten met een RNI-loket.
Wilt u zich inschrijven in het RNI-register? Dit kunt u bij 19 gemeenten doen. Bekijk de Nederlandse gemeenten met een RNI-loket. Daar kunt u een afspraak maken om u in te schrijven. U mag zelf kiezen bij welke gemeente met RNI-loket.
Blijft u langer dan 4 maanden in Nederland? Dan moet u zich als ingezetene inschrijven in de BRP.
Partner en kinderen mee naar Nederland
Neemt u een partner en kinderen mee naar Nederland? En wilt u hen ook inschrijven in de RNI? Dan moeten zij mee naar de afspraak.
Burgerservicenummer na inschrijving in RNI-register
Na het inschrijven in het RNI-register krijgt u een Burgerservicenummer (BSN). Dit heeft u nodig in uw contact met de overheid. Bijvoorbeeld om uw belastingzaken te regelen.
Zo werkt het voor u
Hierna volgt informatie van uw gemeente.
Gemeente Peel en Maas: Inschrijven bij de gemeente bij kort verblijf
Uw inschrijving is gratis. U betaalt zelf de kosten voor het vertalen of legaliseren van documenten die u misschien moet meenemen.
Vragen over dit onderwerp?
Neem contact op met de gemeente Peel en Maas
Bezoekadres
Wilhelminaplein 1
5981CC Panningen
Maandag | 08:30 - 19.30 |
Dinsdag | 08:30 - 17:00 |
Woensdag | 08:30 - 17.00 |
Donderdag | 08:30 - 17:00 |
Vrijdag | 08:30 - 17:00 |
Zaterdag | 08:30 - 12:00 |
Zondag | Gesloten |