So it begins - Sven Schreurs - Februari 2019
Tjena! Welkom op het stageblog dat ik de komende vijf maanden bij zal houden. Ik bevind mij ondertussen een maand in Stockholm. Men zegt dat er niets boven Groningen gaat, maar deze Scandinavische parel heeft mij toch aan het twijfelen gebracht… Hoe dan ook heb ik drie werkweken aan de ambassade doorstaan, waarin ik al van alles geleerd heb.
Na een weekend uitrusten en de stad verkennen, moest het werk op maandag echt beginnen. Eenmaal op de ambassade kwam ik terecht in een aangenaam team. Ik ontmoette elf verschillende, maar even toffe collega’s met zeer uiteenlopende taken. Bovendien viel ik met mijn neus in de boter, want al in mijn derde week kon ik mee met het jaarlijkse personeelsuitje! Eerst bezochten we het massale infrastructuurproject ‘Slussen’, waarna we met z’n allen gingen koken. Met z’n twaalven. Tegelijk. In een keuken waar plaats was voor hooguit vijf personen. Ondanks de chaos mocht het resultaat er wezen: een gezellige avond waarop ons heerlijke gerechten voorgeschoteld werden.
Groot was echter de teleurstelling onder enkele collega’s toen bleek dat ik geen schaatskunsten bezit, zelfs al deel ik mijn (Zweedse) naam met die ene Olympische kampioen. (Die vaardigheid waren ze vergeten op te nemen in de vacature.) Gelukkig wordt het weer langzaamaan beter. Terwijl de dagen lengen, is het ijs verdwenen als sneeuw voor de zon. Dat biedt vooruitzicht om de prachtige natuur – en dan met name de archipel van Stockholm – te verkennen. Al weet je het hier nooit zeker, want de winter eindigt normaal pas in april.
Natuurlijk is er ook werk aan de winkel. Omdat de ambassade relatief klein is, zijn er allerlei taken om op te pakken. Mijn bezigheden zijn daardoor zeer gevarieerd – je zou het kunnen samenvatten als informeren, assisteren en organiseren. Ik houd de sociale media bij. Ik bezoek seminars over actuele (Europese) politieke onderwerpen, zoals het VN-kernwapenverdrag dat Zweden al dan niet zal ondertekenen. Ik help het team op het gebied van ‘circulaire economie’: een vorm van duurzaamheid waarover Nederland Zweden veel kennis en expertise te bieden heeft. En ik zet eigen evenementen op, zoals de ‘Young Professionals Events’ die ook door mijn voorgangers zijn georganiseerd.
In mijn vrije tijd maak ik veel gebruik van het netwerk van ‘jonge ambassadeurs’, dat bestaat uit stagiairs, trainees en andere jonge werknemers van (internationale) organisaties uit alle hoeken van de wereld. Het is hartstikke gezellig om samen met hen te borrelen, te eten of een concert te bezoeken. Binnenkort gaan we met een groepje naar Bizets ‘Carmen’ in de prachtige Koninklijke Opera! En daarnaast zijn er meer dan genoeg (gratis!) musea, koffietentjes, hipsterwijken en groene stadsdelen om te ontdekken. Ik ben voorlopig dus nog wel even zoet. Vi syns!