Bengt van Loosdrecht

The ambassador

De ambassadeur

Welkom bij de Nederlandse Ambassade in Addis Abeba.

Sinds 8 augustus 2016 woon en werk ik in Addis Abeba, als vertegenwoordiger van Nederland in Ethiopië en in Djibouti. Daarnaast ben ik ook permanent vertegenwoordiger bij de Afrikaanse Unie, de IGAD en UNECA in Addis Abeba.

Nederland heeft een lange traditie van goede betrekkingen met Ethiopië. We werken samen op verschillende gebieden. In de landbouw en voedselzekerheid, bijvoorbeeld, ondersteunen wij zowel overheidsprogramma's als Nederlandse bedrijven, maatschappelijke organisaties en kennisinstellingen. Verbetering van de toegang tot gezondheidszorg en SRGR is een van onze prioriteiten in Ethiopië, maar ook samenwerking op het gebied van goed bestuur en de rechterlijke macht. We gaan van hulp naar handel. De grootste kansen vinden we in de bloementeelt, in de tuinbouw, door investeringen van Nederlandse bedrijven. Hiermee scheppen we banen voor de Ethiopische bevolking.

Ethiopië is een fascinerend land met veel mogelijkheden en uitdagingen. Het is een land met een duidelijke visie voor de toekomst. We hopen dat de Nederland kan bijdragen aan een toekomst voor alle Ethiopiërs.

Ik hoop dat u hier de informatie vindt die u zoekt. Hebt u vragen, opmerkingen of suggesties, neem dan gerust contact op met ADD@minbuza.nl

Met vriendelijke groeten,

Bengt van Loosdrecht

Ambassadeur

Curriculum vitae

Augustus 2011 - augustus 2016

Speciale gezant voor de Grote Meren en plaatsvervangend directeur-Afrika, ministerie van Buitenlandse Zaken, Den Haag

Maart 2009 - augustus 2011

Plaatsvervangend directeur Communicatie, ministerie van Buitenlandse Zaken, Den Haag

September 2005 - maart 2009

Plaatsvervangend Chef de Poste / hoofd Ontwikkelingssamenwerking, Nederlandse ambassade in Hanoi, Vietnam

September 2002 - augustus 2005

Eerste secretaris, Nederlandse VN-missie, New York

September 2001 - september 2002

Detachering bij UN DESA, New York

Augustus 2000 - juli 2001

Senior medewerker bij de afdeling Mensenrechten, ministerie van Buitenlandse Zaken, Den Haag

September 1996 - augustus 2000

Eerste Secretaris Politieke Zaken, Nederlandse Ambassade New Delhi, India

September 1994 - oktober 1995

Zaakgelastigde voor Nederland in Kigali, Rwanda

Januari 1991 - augustus 1994

Bureau West-Afrika, gevolgd door afdeling Voorlichting, ministerie van Buitenlandse Zaken, Den Haag