Panama kiest Nederland als beste vriend

Bij de jaarlijkse verkiezing van ‘el país amigo’ in Panama is Nederland als winnaar uit de bus gekomen. De prijs werd woensdagavond 17/10 op het ‘Gran Gala de los Premios Panamá en Positivo’ uitgereikt. ' Met ons team werken we zo aan de lange termijnrelatie tussen Panama en Nederland.’

©Ambassade Panama

Naast ons land waren het Verenigd Koninkrijk, China, Peru en Canada genomineerd. Het was de vierde keer dat de verkiezing gehouden werd. Het is voor het eerst dat een Europees land is uitgeroepen tot beste vriend van Panama.

Opsteker

Ambassadeur Dirk Janssen: 'De nominatie was al eervol. Dat we met zulke stevige concurrenten ook nog gewonnen hebben is een geweldige opsteker. Nederland heeft hier de afgelopen jaren een goede reputatie opgebouwd, onder meer door hulp te bieden bij het aanpakken van overstromingen. Ook werken we samen aan het ontwikkelen van een agro-logistieke hub aan het Panamakanaal. Voor de LGBTI gemeenschap in Panama zijn we een belangrijke partner geworden in het streven naar meer inclusiviteit en gelijke rechten. Deze prijs is een mooie blijk van waardering van de Panamese samenleving voor de bijdrage van Nederland aan de ontwikkeling van het land.'

Positieve bijdrage

Op het gala werden naast de prijs voor ‘el país amigo’ in 10 verschillende categorieën prijzen uitgereikt aan Panamezen die een positieve bijdrage leveren aan de ontwikkeling van het land. De uitslag werd bepaald door een jury en een internetstemming waarin 134.000 mensen hun stem uitbrachten. De jury bestond uit bekende Panamezen, o.a. een schilderes, een architect, een televisiepresentator en een schrijfster.

Hele team

Dirk nam de prijs in ontvangst maar droeg hem op aan zijn team: ‘Ik ben er trots op hoe we als team bijvoorbeeld sociale media inzetten om Nederland hier op de kaart te krijgen. Daardoor bereiken we online veel jonge mensen. En vertalen we dit naar invloed en contacten offline. De young influencers zijn immers de beslissers van morgen. Met ons team werken we zo aan de lange termijnrelatie tussen Panama en Nederland.’

Kleinere dingen versterken band

Naast de grote projecten op het gebied van water, logistiek en duurzaamheid die Nederland met Panama uitvoert, zijn het juist ook de kleinere dingen die de band tussen de landen versterken, aldus Dirk. Hij noemde daarbij de voorbeelden van een Nederlandse danslerares die kinderen uit achterstandswijken een ander perspectief op het leven geeft, en de hulp die de Nederlandse Marine tijdens orkaan Irma verleende aan een Panamese familie die in nood was op het eiland Dominica.